2019-12-24

buraczki zasmażane i jak chronić płytę indukcji przed zarysowaniem w trakcie gotowania...

Składniki:

buraki gotowane 1 kg, smalec 2 łyżki, cebula 1 sztuka, jabłko 1 sztuka, cukier 2-3 łyżki, sól 2 łyżeczki, pieprz mielony 1/2 łyżeczki, ocet 1 łyżeczka, mąka pszenna 1 łyżka


Na pole indukcji kładziemy 1 arkusz ręcznika papierowego, stawiamy garnek i włączamy indukcję.

Dodać do garnka smalec, stopić, wsypać pokrojoną cebulę, jabłko, wsypać cukier i podsmażyć do złotego koloru, co jakiś czas zamieszać.

Do cebuli dodać starte w blenderze na tarczy do warzyw ugotowane buraczki, wymieszać, dodać pieprz, sól, ocet i podsmażać z 3 minuty mieszając.

Wsypać mąkę pszenną do buraczków i szybko łyżką wymieszać, podsmażać z 1 minutę, buraczki gotowe.

Ręcznik papierowy pod garnkiem, patelnią, czajnikiem chroni płytę przed zarysowaniem, można swobodnie poruszać garnkiem, mieszać na patelni, przy okazji wchłania tłuszcz, który pryska z patelni, wtedy zalecam położyć 2 porcje ręcznika aby więcej wystawał poza patelnię. Jeśli papier jest czysty to można gotować na nim ponownie.

Przy dłuższym smażeniu naleśników, placków papier szybciej żółknie od gorącej patelni i wtedy kładę nowy - buraczki zasmażane z cebulką i jabłkiem są pysznym dodatkiem do drugich dań, przy okazji doradzę, jak zadbać o płytę indukcji, gotuję tak zawsze na ręczniku papierowym, moja płyta prawie 2 letnia jest jak lustro a używam dużo, brak zarysowań,polecam!

2 komentarze:

Dorota pisze...

Dzięki za te wskazówki, przekażę dalej :) Zawsze się denerwuję jak jestem u córki, boję się że przez przypadek uszkodzę ;)

Policjantka pisze...

Świetne wskazówki! Idealnie nadają się dla laika gotowania - takiego jak ja :D